kolorowanki Teletubisie malowanki do wydruku

może polubisz także:

kolorowanki Teletubisie

malowanki do wydruku z bajki dla dzieci, obrazki do pokolorowania kredkami

Teletubisie (tytuł orginalny to Teletubbies) to bajka dla naszych najmłodszych pociech. W bajce spotykamy bohaterów stworzonych na podobieństwo kilkuletnich dzieci. Są nimi dwóch chłopców Tinky Winky, Dipsy oraz dwie dziewczynki Laa-Laa i najmłodsza Po. Każda z postaci posiada na głowie antenkę, a na brzuszku ekran telewizorka. Teletubisie mieszkają w okrągłym domku otoczonym kolorową, kwiecistą łączką licznie zamieszkaną przez króliczki. Kolorowanki Teletubisie zapraszają na ponowne spotkanie z naszymi słodziakami. Kredki w dłonie Tinky Winky, Dipsy, Laa-Laa, Po.

Oto garść interesujących faktów. Serial ma charakter edukacyjny, został stworzony przez Anne Wood i psychologa Andrew Davenporta. Serial w naszym kraju emitowany był w telewizjach: CBeebies, TVP 1, Canal+, Fokus TV. Generalnie bajka jest adresowana do dzieci w najmłodszym wieku (1-4 lat), to zapewne mimo woli twórców stała się również popularna wśród starszych dzieci, a nawet studentów.

Nasze słodziaki Teletubisie mają futerka w żywych kolorach, każdy z nich posiada antenkę innego kształtu, oraz telewizorki w brzuszkach. Teletubisie używając bardzo prostego słownictwa, często powtarzając określone zwroty, (Tulimy, Teletubisie mówią papa) zachęcają do współuczestniczenia w zabawie odbywającej się na ekranie. Kolorowanki Teletubisie to również cały ocean frajdy płynącej z kolorowania bohaterów serialu.

Teletubisie miewają często gości. Wpadają do nich w odwiedziny zwierzątka, zabawki. Łączka naszych słodziaków bywa miejscem, gdzie rozgrywają się zdumiewające zjawiska. Na ekranach ich brzuszków występują dzieci w krótkich historyjkach o charakterze edukacyjnym. Kolorowanki Teletubisie, choć pozbawione walorów edukacyjnych zawartych w serialu, jak wszystkie inne kolorowanki rozwijają manualne zdolności u naszych pociech.