Kolorowanki Jak Wytresować Smoka

malowanki z bajki dla dzieci

"Jak wytresować smoka" - amerykański film animowany, nakręcony w technice grafiki komputerowej. Bajka powstała na podstawie prozy brytyjskiej pisarki, twórczyni literatury dla dzieci Cressidy Cowell (książka: How to Train Your Dragon ). Głównymi bohaterami bajki są: młody, wątłej budowy wiking o imieniu Czkawka oraz jego smok Szczerbatek z gatunku Nocnych Furii. Na wyspie Berk, na której mieszka Czkawka wszyscy wikingowie walczą ze smokami, uważając je za podłe i nikczemne bestie. Dopiero Czkawka odkrywa prawdę o tych skrzydlatych stworzeniach. Zapraszam do obejrzenia bajki o przygodach młodego wikinga i jego smoka.

Nocna Furia po angielsku Night Fury to najrzadszy ze smoków występujących w uniwersum bajki. Szczerbatek smok Czkawki to przedstawiciel tego gatunku. Nocne furie są pięknymi stworzeniami, mają smukłe i niezwykle giętkie ciała. Poruszają się z kocią gracją. Posiadają duże, przypominające kocie smocze ślepia. Uwielbiają wcinać rybki.

Kolorowanki Jak wytresować smoka jak się można domyslać obfitują w obrazki ze smokami. Pierwszy z nich powyżej to Straszliwiec Straszliwy (po angielsku Terrible Terror). Jest to malutki smoczek, jeden z najmniejszych i choć wydaje się łagodny, to potrafi być niebezpieczną bestią. Drugi dwugłowy smok to Zębiróg Zamkogłowy (ang. Hideous Zippleback). Jak widać Zębiróg posiada dwie głowy jedna z nich wyrzuca z siebie obłok gazu, a drugą ją podpalą skrzesaną zębiskami iskrą, w ten sposób smok zieje ogniem, a raczej wypluwa kulę ognia. Jednak gdy smocze głowy toczą spór, bestia staje się prawie bezbronna. Trzecia kolorowanka powyżej przedstawia Astrid. Dziewczyna, która niczy Walkiria chce być najlepszą wojowniczką, początkowo jest przeciwna przyjaźni Czkawki ze Szczerbatkiem.

Pyskacz kowal wikingów z wyspy Berk to prawdziwy weteran wojny ze smokami. Odniósł wiele obrażeń w walce z nimi. Teraz zajmuje się szkoleniem młodych wojowników. Drugi obrazek przedstawia Czkawkę po męczącym treningu, odpoczywa z toporem u boku. Na trzeciej kolorowance widzimy Bliźniaki o wojowniczych imieniach Mieczyk i Szpadka . Młodzi wikingowie stale toczą spory,ale wspólnie ujeżdżają dwugłowego smoka Zębiroga Zamkogłowego. Kolorowanki Jak wytresować smoka to bezwątpienia gratka dla maluchów uwielbiających te skrzydlate straszydła.

Kolorowanki jak wytresować smoka jak sam tytuł bajki wskazuje oraz malowanki powyżej i poniżej pełne są skrzydlatych straszydeł ziejących ogniem, kwasem, tudzież strzelających ognistymi kulami. O kim mowa? Naturalnie o smokach. A jak są smoki to i muszą być dzielni rycerze, wojownicy którzy te wstrętne paskudy będą próbowali pozbawić tchnienia. Bajka jednak odwraca do góry nogami ten archetyp, smoki stają się sprzymierzeńcami wojowników w walce z jedną okrutną bestią, która w okrutny sposób ciemięży smoczy ród, zmuszając mniejsze smoki do nękania ludzkich osad.

Kolejny smok to Śmiertnik Zębacz (po angielsku Deadly Nadder). Ptakopodobne straszydło, przypominające odrobinę Tyranozaura (porusza się na dwóch nogach). Śmietnik tak jak ptaki posiada ślepka po bokach głowy i nie widzi co się dziej przednim, dopóki nie obróci głowy. Posiada również ogon obdarzony kolcami, które potrafi wystrzeliwać w kierunku wojowniczych wikingów. Kolejna kolorowanka przedstawia młodą wojowniczkę wikingów Astrid, która w bajce dosiada opisanego powyżej smoka Śmiertnika Zębacza. Trzeci obrazek przedstawia głównych bohaterów bajki Szczerbatka Nocną Furię oraz Czkawkę. Kolorowanki Jak wytresować smoka to przede wszystkim doskonały wybór dla naszych chłopaków.

Kolorowanki jak wytresować smoka. Powyżej oprócz Śmiertnika Zębacza i Nocnej Furii pojawia się nieopisany dotąd nowy gatunek smoka. Jest to Koszmar Ponocnik (ang. Monstrous Nightmare). Jego wizerunek jest najbliższy europejskiemu wyobrażeniu jak powinien wyglądać smok. Ze zdolności warto wspomnieć o możliwości poruszania się na lądzie z pomocą złożonych skrzydeł, czym przypomina inne fantastyczne stworzenia Wiwerny. Jest zdecydowanie ognioodporny, co objawia się zdolnością do samozapłonu.

Na pierwszej malowance widzimy wojowniczkę Astrid dosiadającą swojego smoka Śmiertnika Zębacza. Kolejna to Szczerbatek. Trzeci obrazek przedstawia nieopisany powyżej gatunek smoka. Jest to Gronkiel (po angielsku org. Gronckle). Jak widać bestia jest masywnych rozmiarów o nieproporcjonalnie malutkich skrzydełkach. Mimo to porusza się z niezwykłą zwinnością i zwrotnością. Gronkiel nie zieje ogniem, ale stopionymi głazami, którymi napycha wielkie wole przed walką. Oto następne trzy Kolorowanki Jak wytresować smoka z bajki dla chłopców, chociaż pewnie znajdą się i dziewczynki kochające te sympatycznie przedstawione straszydełka.

Pierwszy obrazek przedstawia woja Śledzika , chłopaka jak widać pokaźnych rozmiarów, lecz odrobinę wątłej odwadze. Śledzik w bajce dosiada smoka Gronkiela. Drugi obrazek to ekipa przyszłych pogromców latających straszydeł gnębiących mieszkańców wyspy Berk. Drużynę stanowią: Czkawka, Astrid, Śledzik, Mieczyk i Szpadka oraz Sączysmark. Trzecia malowanka przedstawia głównych bohaterów bajki Szczerbatka Nocną Furię oraz jeźdźca Czkawkę.

Sączysmark? Dokuczliwy i nadmiernie pewny siebie chłopak. Znajdziecie go na drugim obrazku do wydrukowania i pokolorowania kredkami. Nosi fajny, rogaty hełm wojownika. Ujeżdża dużego smoka Koszmara Ponocnika. Kredki w ruch i proszę prędko do kolorowanek z bajki Jak wytresować Smoka.

Czy wiecie, że pierwowzorem wojowników walczących z dokuczającymi im smokami są dawni wojownicy rabusie Wikingowie. Wojowie ci wywodzą się ze Skandynawii skąd na swoich łodziach nazywanych Drakkarami napadali na inne ludy. Taki Drakkar znajduje się powyżej na dwóch kolorowankach. Smoki występują we wierzeniach i legendach tych dzielnych ludzi. Przykładem jest mit o straszliwym smoku Fafnirze. W bajce jego rolę może odgrywać olbrzym Czerwona Śmierć.

kontakt: zainkir@o2.pl