do wydruku kolorowanki 101 Dalmatyńczyków

kolorowanki dla dzieci: kolorowanki z bajek Disney
dla dzieci kolorowanki do wydruku 101 dalmatyńczyków kolorowanka disney

kolorowanki 101 Dalmatyńczyków
malowanki z bajki Disney
obrazki do wydruku

Kolorowanki z bajek "101 Dalmatyńczyków" oraz "102 Dalmatyńczyki" - od Disney

Klasyczna animacja od Disney, oparta na fabule powieści Dodie Smith.

Do pokolorowania malutkie, wesołe, słodkie piesiaczki, nakrapiane domowe łobuziaki.

Kolorowanki 101 Dalmatyńczyków

malowanki do wydruku

Oto pierwsza propozycja kolorowanki 101 Dalmatyńczyków. Słodki szczeniaczek, wiadomej rasy, z jednym ciemnym uszkiem, zawadiacko uniesionym ku górze. Czyżby nasz piesek, nasłuchiwał powracającego właściciela? Proponuję kolorowanie według własnych upodobań, popuśćmy wodze fantazji. Czy Dalmatyńczyk zawsze musi być biały? Pokolorujmy maluszka na czerwono, będzie wyglądał prawie jak Clifford. A zielony języczek dopełni dzieła. Oto fantastyczny piesek z planety Mars.

Pongo w razie potrzeby wykazuje się opiekuńczymi instynktami. Kiedy pojawia się niebezpieczeństwo piesek obnaża kły, dając do zrozumienia, że te ostre zęby nie są tylko na pokaz. Lepiej nie z nim nie zadzierać. Zapraszam do pokolorowania kolejnej kolorowanki 101 Dalmatyńczyków do wydruku. To okazja na przypomnienie sobie tej sympatycznej bajki Disneya.

postacie z bajki 101 Dalmatyńczyków - krótka charakterystyka

miniatura obrazka z bajki 101 Dalmatyńczyków z pieskiem Pongo

kolorowanki 101 Dalmatyńczyków - dalmatyńczyk Pongo

Piesek Pongo to jedna z kluczowych postaci w klasycznej animacji od Disneya o tytule „101 dalmatyńczyków”. Dalmatyńczyk Pongo należy do pana o imieniu Roger, którego w bajce wspomaga w poszukiwaniach jego dziewczyny Anity. Poszukiwania wieńczy sukces i kiedy Rogera i Anitę łączy węzeł małżeński, piesek Pongo żeni się z Perditą, której panią jest Anita.

Lot balonem to mnóstwo frajdy, nieprawdaż? Potwierdzi to każdy, kto próbował. Sytuacja widoczna na kolorowance obok, nie wygląda jednak na przyjemne spędzanie wolnego czasu w przestworzach.Pamiętacie jak ten słodki piesek wplątał się w tą niebezpieczną kabałę z balonikami? I jak się to wszystko skończyło?

miniatura obrazka z bajki 101 Dalmatyńczyków z pieskiem Perditą

kolorowanki 101 Dalmatyńczyków - suczka Perdita

Perdita należy do Anity, żony Rogera. Kiedy Anita i Roger biorą ślub, dalmatyńczyki (Pongo i Perdita) idą ich śladem. Niebawem na świat przychodzą śliczne szczeniaczki w liczbie piętnastu. Szczenięta zostają uprowadzone przez okrutną Cruellę De Mon, a gdy nawet Scotland Yard nie potrafi rozwikłać zagadki znikniącia piesków do akcji wkraczają rodzice dalmatyńczyków.

Uzależnienie od środków masowego przekazu jest bardziej powszechne, niż nam się wydaje. Oto świadectwo, że nawet psy nie sa wolne od uzależnienia od telewizji. Spójrzcie na malowankę, kolorowanki 101 Dalmatyńczyków do wydruku mają dowód na potwierdzenie, tej jakże karkołomnej tezy. Grupka Dalmatyńczyków, słodkich maluszków z uwielbieniem wpatrująca się w ekran odbiornika telewizji, mówi sama za siebie.

miniatura obrazka z bajki 101 Dalmatyńczyków z postacią Roger Radcliffe

kolorowanki 101 Dalmatyńczyków - postać ludzka Roger Radcliffe

Roger jest właścicielem dalmatyńczyka Pongo oraz mężem pięknej Anity. Roger to artysta, kompozytor muzyki. Gdy Cruella De Mon próbuje nabyć szczenięta, sprzeciwia się temu kategorycznie.

Papuga z pękiem kluczy w dziobie to dobry prognostyk dla uwięzionych w klatce piesków. Wielka ucieszka ma wielkie szanse na powodzenie. Malowanka zainspirowana bajką Disneya.

miniatura obrazka z bajki 101 Dalmatyńczyków z Cruellą De Mon

kolorowanki 101 Dalmatyńczyków - czarny charakter bajki - Cruella De Mon

Cruella De Mon, to chyba najbardziej rozpoznawalny czarny charakter bajek Disneya. Nie trudno jej nie zapamiętać z uwagi na specyficzną czarno-białą fryzurę oraz wybuchy złośliwego śmiechu szaleńca. Anita Radcliff to jej koleżanka ze szkoły. Cruella odziedziczyła mnóstwo pieniędzy i posiada reputację kolekcjonerki futer z różnych niewinnych zwierząt. Stąd jej zainteresowanie 15 szczeniakami Pongo i Perdity, pragnie uszyć z nich nowe futro.

A co tu się wyrabia? Ależ mnóstwo detali do pokolorowania. Spróbuj pokolorować każdego ze szczeniaczków innym kolorem, wtedy będzie tęcza na obrazku. Kolorowanki 101 Dalmatyńczyków do wydruku prezentują kolejną propozycję ze wzruszającej i pełnej przygód bajki. Kredki w garść i do dzieła, to na pewno będzie piękna twórczość.

miniatura obrazka z bajki 101 Dalmatyńczyków z postacią Anitą

kolorowanki 101 Dalmatyńczyków - postać ludzka Anita

Anita jest właścicielką suczki, dalmatynki Perdity. Dalmatyńczyk Pongo należący do Rogera dostrzegł ją, gdy spacerowała po parku razem ze swoją suczką Perditą. Bohaterowie zakochują się po incydencie ze smycza Pongo i kąpielą w stawie w roli głównej. Anita zostaje żoną Rogera. Anita jest dawną przyjaciółką Cruelli, znają się ze szkoły. Przyjaźń ta, dobiega końca w chwili gdy Anita i Roger odrzucają propozycję Cruelli odnośnie zakupu szczeniaczków.

Te małe psiaki przypominają myszkujące i wspinające się po meblach kotki. W gromadce zawsze raźniej, zatem maluchy urządziły wspólną zabawę. Właścicielowi tego pianina ta psota może nie do końca się spodobać, ślady pazurków na meblu to zdecydowanie niemiła niespodzianka.

Kolorowanki 101 Dalmatyńczyków przedstawiają kolejną fajną propozycję do wydrukowania. Kliknij w link prowadzący do podstrony z kolorowanką. Poznajecie tą postać? Oto Cruella De Mon czarny charakter, o czarnym sercu, występujący w bajce. Tym razem nasz słodki, malutki psiak musi ratować się ucieczką, przed tą okrutną kobietą. Nie można dopuścić, żeby ten maluszek dostał się w jej okrutne łapska. To byłby dramat.

Oto trójka wesołków, szykująca się do kolejnej psoty. To może nie spodobać się Rogerowi i Anicie.

Gwałtu, rety katastrofa budowlana w trakcie. Maluszki umykajcie, póki czas.

Pongo i Perdita to para doskonała, połączyła ich wspaniała psia miłość. Kolorowanki 101 Dalmatyńczyków do wydruku to doskonała szansa na ponowne emocje związane z oglądaniem bajki. To świetna okazja na przypomnienie sobie przygód bohaterów z bajki.

Kolorowanki 101 Dalmatyńczyków do wydruku - kilka słów o tej wspaniałej bajce.
101 dalmatyńczyków (ang. One Hundred and One Dalmatians). Jest to jak doskonale wiecie film Walta Disneya. Jest to siedemnasty z kolei film animowany od Disneya. Bajka miała swoją premierę, dawno temu, bo 25 stycznia 1961 roku. Z ciekawostek, to w naszym kraju bajka była wyświetlana w kinach, w latach 60. z polskim dubbingiem. Następnie w 1995 roku powstała nowa wersja dubbingowa. Była to pierwsza bajka wytwórni wykonana szkicową techniką animacji.

kontakt: zainkir@o2.pl